• 16.02.2017, godzina 21:05 Legia Warszawa 0 : 0 Ajax Amsterdam

Liga Europy. Legia - Ajax. Decydujący spryt Malarza i solidność Dąbrowskiego [OCENY]

Dominik Wardzichowski

2017-02-16, godz. 23:10

Legia Warszawa zremisowała z Ajaksem Amsterdam 0:0 i do Amsterdamu pojedzie powalczyć o awans do 1/8 finału Ligi Europy. Największym plusem po czwartkowym meczu dla Legii jest czyste konto, którego nie byłoby bez sprytu Arkadiusza Malarza i solidności Macieja Dąbrowskiego.

więcej zdjęć

Arkadiusz Malarz - 5. Wpadło, nie wpadło? Dyskusja trwa, ale nie ma wątpliwości, że bramkarz Legii wykazał się fenomenalnym refleksem. Gdyby nie jego interwencje Legia nie zachowałaby w Warszawie czystego konta. Bezbłędny mecz doświadczonego bramkarza.

Łukasz Broź - 2. Miał duże problemy z upilnowaniem Amina Younesa. Skrzydłowy Ajaksu wykorzystywał swoją szybkość, technikę i w kilku sytuacjach z łatwością radził sobie z prawym obrońcą Legii. W ofensywie Broź również nie dał drużynie jakości. Kilka rajdów na połowie Ajaksu, to zdecydowanie zbyt mało.

Michał Pazdan - 4. Asekurował Macieja Dąbrowskiego, ale przez większość spotkania był w cieniu byłego zawodnika Zagłębia Lubin. Szef defensywy zagrał dyskretnie, ale skutecznie.

Maciej Dąbrowski - 5. Zagrał mecz w stylu Michała Pazdana. Zbierał większość piłek zagrywanych przed bramkę Arkadiusza Malarza, a do tego odpowiadał za pilnowanie Kaspera Dolberga. Gdyby poprawił wyprowadzenie piłki, miałby szansę na miano najlepszego piłkarza meczu.

Adam Hlousek - 3. Z dużym respektem podszedł do rywalizacji z Bertrandem Traore i to mu pomogło. Koncentracja w defensywie i ograniczenie akcji w ofensywie pomogło mu wystrzec się poważnych błędów.

Tomasz Jodłowiec - 3. Straty w środku pola nadrabiał walką, której w meczu z Ajaksem nie brakowało. W kilku sytuacjach z impetem ruszał do akcji ofensywnych, ale albo był faulowany, albo brakowało precyzji w najważniejszym momencie.

Michał Kopczyński - 3. Razem z Tomaszem Jodłowcem robił co mógł, żeby utrudnić rywalom rozegranie akcji środkiem pola. Piłkarz od ciężkiej pracy w defensywie, a nie efektownych akcji w ofensywie.

Miroslav Radović - 3. Kilka dryblingów i udanych dośrodkowań to zbyt mało. Do tego żółta kartka, która eliminuje go z rewanżu w Amsterdamie. Kibice Legii spodziewali się więcej po doświadczonym pomocniku.

Vadis Odjidja-Ofoe - 4. Najaktywniejszy piłkarz w zespole Jacka Magiery. Kilka strzałów z dystansu i dobrych dryblingów niepokoiło defensywę Ajaksu. Jakość była, zabrakło konkretów.

Valeri Kazaishvili - 1. W kluczowym momentach podejmował złe decyzje. Miał strzelać, podawał. Miał podać, strzelał. Najsłabszy w zespole Jacka Magiery. Z boiska zszedł już 59. minucie. Z korzyścią dla Legii.

Tomas Necid - 2. Nie wykorzystał doskonałej sytuacji pod koniec pierwszej połowy. Waleczny, dobrze grający tyłem do bramki, ale osamotniony. Jacek Magiera posadził go na ławce już po dziesięciu minutach drugiej połowy.

Michał Kucharczyk - 3. To mogła być kluczowa zmiana. Kucharczyk wszedł na boisko za Tomasa Necida i już w kilka minut rozruszał grę mistrzów Polski w ofensywie.

Guilherme - 3. Widać, że Brazylijczyk nie jest jeszcze w najwyższej formie. Największe zagrożenie pod bramką Ajaksu stworzył po strzale z rzutu wolnego. Gdyby nie dobra reakcja muru, mogła być piękna bramka.

Kasper Hamalainen - grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

Oceny w skali 1-6.