Skoki narciarskie > 

MŚ w lotach narciarskich. Stoch, Ziobro, Murańka i Kot w konkursie

Marek Kuprowski

2014-03-13, godz. 18:10

W pierwszym konkursie mistrzostw świata w lotach narciarskich zobaczymy komplet Polaków. Kwalifikację wywalczyli Jan Ziobro, Maciej Kot i Klemens Murańka, a Kamil Stoch kwalifikować się nie musiał. Relacja Z Czuba i na żywo z zawodów w piątek od godz. 16.30 w Sport.pl

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

więcej zdjęć

W czwartkowych kwalifikacjach na skoczni w Harrachovie zawodnicy nie imponowali odległościami. Wiele z nich wyglądało raczej jak wyniki osiągane w skokach, a nie w lotach narciarskich.

Po treningu trener polskiej kadry Łukasz Kruczek zrezygnował z Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. Jan Ziobro (169 m) i Klemens Murańka (165 m) też nikomu nie zaimponowali, ale bezpiecznie zakwalifikowali się do konkursu (19. i 23. miejsce).

Maciej Kot osiągnął odległość 189 metrów, co było trzecim wynikiem kwalifikacji (ale dało mu czwarte miejsce). Polaka wyprzedził o trzy metry słabszy Roman Koudelka oraz zwycięzcy kwalifikacji, Dmitrij Wasiljew (193,5 m) i Anders Bardal (191,5 m).

Kamil Stoch kwalifikować się nie musiał, ale oddał swój skok. Efektownie przefrunął 200 metrów. Dalej od niego polecieli tylko Severin Freund (204 metry) i Peter Prevc (214 m z podparciem), który był też najlepszy w obu seriach treningowych.Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz