Gwiazdy sportu > 

Biegi narciarskie. Słaby start Kowalczyk na pożegnanie z Muonio

Piotr Kalisz

2013-11-17, godz. 13:53

Dopiero 24. miejsce zajęła Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km techniką dowolną w fińskim Muonio. W piątek Polka w zawodach zaliczanych do Pucharu FIS był najszybsza w sprincie, a w sobotę w biegu na 5 km stylem klasycznym.

Fot. Vegard Grott AP

Nie od dziś wiadomo, że bieg "łyżwą" (jak mówi się na technikę dowolną), nie należy do specjalności Kowalczyk. Mimo wszystko tak dalekie miejsce w starciu z nie najmocniejszymi rywalkami może zastanawiać. Były to jednak dopiero pierwsze starty utytułowanej Polki w sezonie, które były przetarciem przed Pucharem Świata. A rusza on 29 listopada w fińskim Kuusamo, kiedy odbędzie się sprint "klasykiem".

W rozmowie ze Sport.pl trener Aleksander Wierietelny zdradził, że Kowalczyk postawiła w przygotowaniach przede wszystkim na technikę klasyczną, odpuściła np. przygotowania do sprintu "łyżwą", który będzie jedną z konkurencji na igrzyskach w Soczi.

- Ja byłem za tym, żeby Justyna się do niego przygotowywała. Bo ma możliwości w tej konkurencji, tyle że w to nie wierzy. A skoro nie czuje się w tym dobrze, to i do przygotowań do sprintu się nie przykładała. Serca w tym nie było, więc jej odpuściłem sprinty krokiem łyżwowym. Bo na siłę robić nic nie ma sensu, to i tak dobrego wyniku nie da - powiedział.

Wyniki biegu na 10 km techniką dowolną:

1. Irina Chazowa (Rosja) 25:46.2

2. Julia Czekaliewa (Rosja) +28.3

3. Eva Nyvltova (Czechy) +49.5

...

24. Justyna Kowalczyk (Polska) +1:42.6

30. Paulina Maciuszek (Polska) +1:49.8

Udostępnij link: Facebook

Sondaż

Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie w tym sezonie Kryształową Kulę?

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Gwiazdy sportu